Величковски: СДСМ секогаш е на вистинската страна, разумно, консолидирани и државнички успешно се справуваме со предизвиците!

Величковски: СДСМ секогаш е на вистинската страна, разумно и државнички се справува со предизвиците. Еве не денес овде. Консолидирани, со успешно менаџирање со политичките процеси во земјата но и кризата …

Величковски: СДСМ секогаш е на вистинската страна, разумно, консолидирани и државнички успешно се справуваме со предизвиците! Read More

Груевски со БОМБАСТИЧНА порака од Будимпешта: До кое дереџе дојде Македонија

Фејсбук статус на екс премиерот Никола Груевски. До кое дереџе дојде Македонија!!!? Премиерот се бори да има храна оваа зима, и гордо соопштува на народот дека храна ќе има! Ако …

Груевски со БОМБАСТИЧНА порака од Будимпешта: До кое дереџе дојде Македонија Read More

Tоварниот воз кој се движел на релација Гевгелија – Скопје направил MACAKP вечерва: Удрил и уcмpтил околу 30 овци!

НАЈНОВА УДАРНА ВЕСТ: Штотуку е објавено – воз на релација Гевгелија – Скопје однесе дури 30 овци во cмpт. Штотуку е споделено дека товарен воз кој се движел на релација …

Tоварниот воз кој се движел на релација Гевгелија – Скопје направил MACAKP вечерва: Удрил и уcмpтил околу 30 овци! Read More

(ФОТО) Сите куќи во ЈУГОСЛАВИЈА го имаа ова! Денешните деца поима немаат што е овој уред, а повозрасните не забораваат

(ФОТО) Сите куќи во ЈУГОСЛАВИЈА го имаа ова! Денешните деца поима немаат што е овој уред, а повозрасните не забораваат. Секое домаќинство во поранешна Југославија мораше да има еден предмет …

(ФОТО) Сите куќи во ЈУГОСЛАВИЈА го имаа ова! Денешните деца поима немаат што е овој уред, а повозрасните не забораваат Read More

Струмичанец со ауди прегазил полицаец, па избегал!

Струмичанец со ауди прегазил полицаец, па избегал! Текстот продолжува по рекламата. На 30.10.2022 во 10.20 часот, полициски службеници од Полициската станица Струмица го лишиле од слобода И.Ј. (40) од Струмица, …

Струмичанец со ауди прегазил полицаец, па избегал! Read More

(ВИДЕО) Малку повеќе иcпила, па се збуни дeвојчето: Полицаецот и дава да дува на дрегер- Го помеша со нешто друго.

Девојкaта се збуни затоа што иcпила поголема колична на алкoxxол. Многу луѓе во својот живот биле подложни на сообраќајна контрола. Сепак, мораме да признаеме, дека нам прв пат ни се …

(ВИДЕО) Малку повеќе иcпила, па се збуни дeвојчето: Полицаецот и дава да дува на дрегер- Го помеша со нешто друго. Read More

РКЕ СО НОВА ОДЛУКА: Од полноќ НОВИ цени на горивата – еве што и за колку поскапува, а што поевтинува!

РКЕ СО НОВА ОДЛУКА: Од полноќ НОВИ цени на горивата – еве што и за колку поскапува, а што поевтинува! Дизел горивото ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од ноќеска на полноќ поевтинува …

РКЕ СО НОВА ОДЛУКА: Од полноќ НОВИ цени на горивата – еве што и за колку поскапува, а што поевтинува! Read More