Спасовски со цвеќе и посака добродојде на Агелер: Благодарност за поддршката што Владата на САД години наназад и ја дава на Република Северна Македонија

Денеска остварив работна средба со новоименуваната амбасадорка на Соединетите Американски Држави, Н.Е. Анџела Агелер, при што и посакав успех на функцијата, а воедно ја изразив и благодарноста за поддршката што …

Спасовски со цвеќе и посака добродојде на Агелер: Благодарност за поддршката што Владата на САД години наназад и ја дава на Република Северна Македонија Read More

СМРЗНАЛА ДО СMРТ ВО СВОJОТ АВТОМОБИЛ Американка била заглавенa среде снегот, испратила порака до фамилијата (ВИДЕО)

СМРЗНАЛА ДО СMРТ ВО СВОJОТ АВТОМОБИЛ Американка била заглавенa среде снегот, испратила порака до фамилијата (ВИДЕО) Американката Андел Тејлор(22) починала во својот автомобил потрупана со 130 снег од страните на …

СМРЗНАЛА ДО СMРТ ВО СВОJОТ АВТОМОБИЛ Американка била заглавенa среде снегот, испратила порака до фамилијата (ВИДЕО) Read More

Си нашол помлада девојка и ја избркал сопругата: Следниот ден гледал ТВ и останал во ШОК

Си нашол помлада девојка и ја избркал сопругата: Следниот ден гледал ТВ и останал во ШОК. Холанѓанка која, за време на бракоразводната парница, на лото освоила 2,1 милиони евра, позитивно …

Си нашол помлада девојка и ја избркал сопругата: Следниот ден гледал ТВ и останал во ШОК Read More

ВМРО-ДПМНЕ фрли ракавица: Предлага ДАТУМ за избори – ќе прифатат ли од власта?

Предвремени парламентарни избори предлага ВМРО-ДПМНЕ во периодот меѓу 14 и 21 мај следната година. Изборната кампања би почнала на 25 април, а целта на тие избори, како што брифираат од …

ВМРО-ДПМНЕ фрли ракавица: Предлага ДАТУМ за избори – ќе прифатат ли од власта? Read More

Таа открива: Ова се работите кои треба да ги фрлите во 2023 за да ви тргне годината!

Експертка за мода и убавина советува од кои работи треба да се ослободите, а што треба да направите пред Нова година. За многумина Новата година значи носење нови одлуки, промени …

Таа открива: Ова се работите кои треба да ги фрлите во 2023 за да ви тргне годината! Read More

БОМБА ПРЕД НОВА ГОДИНА: Битолскиот екс градоначалник Талески оди во затвор седум години

Екс градоначалникот на Битола Владимир Талевски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ треба да се пријави во затвор, откако денеска Апелација по три години чекање донесе правосилна пресуда. Ќе има и конфискација …

БОМБА ПРЕД НОВА ГОДИНА: Битолскиот екс градоначалник Талески оди во затвор седум години Read More

Мицкоски очекува избори на пролет: Сигурен сум во лојалноста на сопартијците, нема попуштање за Уставот!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес на брифинг со новинарите истакна дека очекува следната 2023 година да има предвремени парламентарни избори, кои, според него, ќе се одржат во мај. Како …

Мицкоски очекува избори на пролет: Сигурен сум во лојалноста на сопартијците, нема попуштање за Уставот! Read More