Бабата Андреа ги остави сите без ТЕКСТ: Тоа што имам внук, значи дека не треба да се соблечам и да го покажам моето огнено тело

Бабата Андреа ги остави сите без ТЕКСТ: Тоа што имам внук, значи дека не треба да се соблечам и да го покажам моето огнено тело.

Бразилката Андреа Саншајн може да се пофали во шестата деценија од одличната форма.

Андреа има 53 години и е горда баба на деветгодишно девојче. Таа е и најстарата кандидатка во фитнес натпреварувањето, чие финале ќе се одржи во Велика Британија, а судејќи по коментарите на социјалните мрежи, таа е фаворит за најсекси задник.

Иако е најстарата кандидатка на изборот за убавина и се натпреварува со многу помлади кандидатки, таа вели дека нема конкуренција.

Андреа вели дека нејзината одлична форма не дошла сама и дека нејзиниот изглед се должи на вежбањето, здравата исхрана, како и генетиката.

„Мојата најголема поддршка е ќерка ми Џена, која е толку убава. За време на нашиот заеднички одмор вежбавме на Малдиви и Миконос. Таа има добри гени, но и треба повеќе дисциплина. „Без напорна работа, нема резултати“, рече таа.

Освен на ќерката, таа својата љубов спрема вежбањето ја пренела и на својот внук.

„Таа е одлична студентка и веќе е јасно дека ќе има светла иднина. Верувам дека таа е мој наследник и е најголемиот обожавател на баба ми“, изјави Андреа.

Нејзиниот профил на Инстаграм е преплавен со видеа и слики од Андреа како вежба, а на оваа социјална мрежа ја следат над 175.000 луѓе.

Следбениците на оваа социјална мрежа не го кријат ентузијазмот за нејзиното прекрасно тело и редовно ја опсипуваат со комплименти и позитивни коментари.

„Леле, колку си убава. Не можам да верувам дека една жена на твоја возраст може да изгледа така.

Ги тријам очите секогаш кога ќе ги видам твоите слики“, „Секоја жена сака да личи на тебе, но не разбираат колку напорно треба да работат на себе и да тренираат за да го достигнат вашето ниво.

Честитки за посветеноста“, „Едноставно си совршена“ – ова се само дел од бројните коментари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *