(ФОТО) Жешката Лидија од Нови Сад е поранешна девојка на Новак Ѓоковиќ, одамна раскинаа, а таа ДЕНЕС изгледа брутално

(ФОТО) Жешката Лидија од Нови Сад е поранешна девојка на Новак Ѓоковиќ, одамна раскинаа, а таа ДЕНЕС изгледа брутално.

Најдобриот српски спортист на сите времиња Новак Ѓоковиќ и надвор од тениските терени важи за голем детиште, а малку е познато дека пред врската со сегашната сопруга Јелена бил во врска со Лидија Поповиќ.

Текстот продолжува после огласот.

Оваа Новасаѓанка се проби во музичкиот свет, а со текот на времето стана светски познат и почитуван диџеј, а настапуваше на бројни сцени ширум светот, меѓу кои и Новосадскиот Егзит, каде што е попозната под псевдонимот Лејди Ли.

Покрај музичкото знаење, Лидија привлекува воздишки со својот заносен изглед, а своевремено изјави дека „во младоста“ се трудела да одржи врска на далечина со Новак, на релација Нови Сад – Белград, но дека тие не успеа.

– Ноле за време на нашата врска беше секогаш внимателен и насмеан, но тогаш немаше обврски како денес. Сега носи тежок товар на грбот како познат човек во светот на спортот.

Ноле секако не е папучар, изјавила Лидија, која тамошните медиуми ја нарекоа „српска Џеј Ло“, пишува Курир.

Таа додаде дека Новак го памети како друштвен и џентлменски тип.

Лидија сега објави фотографија од базен на Инстаграм и рече „ова ќе биде нејзиното расположение во следните три месеци“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *