Таа е единствеата пејачка која не сака да прави пари на Нова година: Ќе седам, јадам и пијам!

Таа е единствеата пејачка која не сака да прави пари на Нова година: Ќе седам, јадам и пијам!

Текстот продолжува после огласот.

Многумина очекуваа да уживаат во нејзиниот глас во најлудата ноќ, но тоа нема да се случи.

Балканските ѕвезди со месеци се подготвуваа за настапот на новогодишната ноќ. Нивните тезги се веќе однапред резервирани, се најавуваат концерти и луда забава, но сепак има и такви кои сакаат оваа вечер да ја поминат дома.

Со денови се шпекулираше каде ќе настапи Марија Шерифовиќ за Нова година, а сега таа се огласи и откри се.

-Луѓе мои, деновиве ми го преплавивте сандачето за пораки со прашања каде настапувам за дочек. Значи, за Нова година не настапувам 99 проценти од времето. Одмарам, седам, јадам, пијам, се сончам, убавина Божја, рече Марија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *