БИЗАРНА СООБРАЌАЈКА – Со југо „влетал“ во гробишта и удрил во споменик (Фото)

БИЗАРНА СООБРАЌАЈКА – Со југо „влетал“ во гробишта и удрил во споменик (Фото)

Сообраќајната несреќа се случила во местото Забрдица кај Ваљево кога возач на автомобил југо со своето возило влетал во гробиштата.

На фотографијата објавена на Инстаграм-страницата valjevo_live се гледа дека возачот дури успеал да се качи со автомобилот на еден од спомениците.

Засега не се знае како дошло до несреќата и дали има повредени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *