СМРЗНАЛА ДО СMРТ ВО СВОJОТ АВТОМОБИЛ Американка била заглавенa среде снегот, испратила порака до фамилијата (ВИДЕО)

СМРЗНАЛА ДО СMРТ ВО СВОJОТ АВТОМОБИЛ Американка била заглавенa среде снегот, испратила порака до фамилијата (ВИДЕО)

Американката Андел Тејлор(22) починала во својот автомобил потрупана со 130 снег од страните на своето возило во снежните бури кои ја зафатија земјата. Таа на својата фамилија ѝ пуштила видео во кое рекла дека е исплашена.

Уште не е познато дали Тејлор починала од труење со јаглерод моноксид или од нешто друго, по 18 часа во кои била заробена.

Најмалку 63 лица загинаа во т.н. Арктичка бура во САД деновиве. Претседателот Џо Бајден се согласи да прогласи вонредна состојба, а ги обвини авиокомпаниите за тоа што откажале 20.000 летови поради лошото време.

Забрзано се чисти високиот снег поради најавите од метеоролозите за брз пораст на температурите и дожд што може да предизвика поплави и да го претвори замрзнатиот пејзаж во кашест снег.

Видео во продолжение:

„NWS“ прогнозира брзо затоплување кон крајот на оваа недела, со температури слични на пролетните далеку над нулата и многу над нормалата, проследени со дожд што може да предизвика поплави.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *