ФОТО: Сите му се потсмеваа на старата куќа а тогаш соседот се сети да направи нешто преубаво

Кога Џош Кајганик, од САД слушлал дека соседите му се потсмеваат на куќата на 75- годишниот Леонардо Булока, решил да превземе нешто и да го спречи тоа. За почеток ја …

ФОТО: Сите му се потсмеваа на старата куќа а тогаш соседот се сети да направи нешто преубаво Read More

Објавени цените за електричната енергија кои ќе важат од 1 јануари

Регулаторната комисија за енергетика денеска ги соопшти цените на електричната енергија кои ќе важат од Нова Година. Вкупната цена за електрична енергија на малите потрошувачи од 1 јануари се намалува …

Објавени цените за електричната енергија кои ќе важат од 1 јануари Read More

Во вакви деца треба државата да вложува државата: Генијалниот 7 годишен Македон од Тетово откри како што се гледа во иднина (ВИДЕО)

Во вакви деца треба државата да вложува државата: Генијалниот 7 годишен Македон од Тетово откри како што се гледа во иднина (ВИДЕО) Новогодишното видео полно со позитивна енергија е подготвено …

Во вакви деца треба државата да вложува државата: Генијалниот 7 годишен Македон од Тетово откри како што се гледа во иднина (ВИДЕО) Read More

Жител на кочанското село Оризари уби волк кој му влегол во дворот од семејната куќа!

Педесет и едногодишниот Сашко Арсов од кочанската населба Оризари попладнево убил волк што му влегол во дворот од семејната куќа. Дивото животно непријатно го изненадило затоа што не очекувал блиска …

Жител на кочанското село Оризари уби волк кој му влегол во дворот од семејната куќа! Read More

Зборот е збор: Љупчо Николовски ги донираше дневниците од службените патувања на здружението за маргинализирани лица Pink Support од Ранковце

Зборот е збор: Љупчо Николовски денеска ги донираше дневниците од службените патувања на здружението за маргинализирани лица Pink Support од Ранковце. Неодамна на настанот по повод Меѓународниот ден на лицата …

Зборот е збор: Љупчо Николовски ги донираше дневниците од службените патувања на здружението за маргинализирани лица Pink Support од Ранковце Read More

БИЗАРНА СООБРАЌАЈКА – Со југо „влетал“ во гробишта и удрил во споменик (Фото)

БИЗАРНА СООБРАЌАЈКА – Со југо „влетал“ во гробишта и удрил во споменик (Фото) Сообраќајната несреќа се случила во местото Забрдица кај Ваљево кога возач на автомобил југо со своето возило …

БИЗАРНА СООБРАЌАЈКА – Со југо „влетал“ во гробишта и удрил во споменик (Фото) Read More

ГИГОВСКА, ЛАМБЕ И ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ СПРЕМААТ НОВА ВЕРЗИЈА НА „ВЕЧНИОТ БОГ“ Спотот за божикната песна се снима во Охрид

ГИГОВСКА, ЛАМБЕ И ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ СПРЕМААТ НОВА ВЕРЗИЈА НА „ВЕЧНИОТ БОГ“ Спотот за божикната песна се снима во Охрид. Снимена е третата верзија на божикната песна Вечниот Бог со Антониа …

ГИГОВСКА, ЛАМБЕ И ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ СПРЕМААТ НОВА ВЕРЗИЈА НА „ВЕЧНИОТ БОГ“ Спотот за божикната песна се снима во Охрид Read More