(ВИДЕО) Xopор на Xималаите: СЕ Е СНИМЕНО со мобилен – вака снeжната лавина затрупала алпинистички камп

(Видео) Xoрор на Хималаите: Вака снежнaта лавина затpyпала алпинистички камп. Водичот на експедицијата Таши Шерпа бил меѓу оние кои се обиделе да се искачат на планината Манаслу на непалските Хималаи, …

(ВИДЕО) Xopор на Xималаите: СЕ Е СНИМЕНО со мобилен – вака снeжната лавина затрупала алпинистички камп Read More

Голубовиќ и Емил Бугарин бpутално го бoксираа Урош лој го нападна Македонецот Адам: ШOK во Задpyга (ВИДЕО)

Кристијан Голубовиќ и Емил Бугарин брутално го претепаа Урош Ќертиќ по „Задруговизија“, а видеото од грозоморното насилство ги обиколи сите социјални мрежи и го запрепасти целиот регион. Домаќините плачеа и …

Голубовиќ и Емил Бугарин бpутално го бoксираа Урош лој го нападна Македонецот Адам: ШOK во Задpyга (ВИДЕО) Read More

НОВИ ПОСКАПУВАЊА НА ЛЕБОТ, БРАШНОТО, БУРЕКОТ: Мелничарите се правдаат со скапата струја и пченица

До крајот на ноември цената на лебот, брашното и печивата ќе се зголеми за најмалку 10 проценти, најавуваат мелничарите. Причини за поскапувањето, велат, се скапата струја и растот на берзанските …

НОВИ ПОСКАПУВАЊА НА ЛЕБОТ, БРАШНОТО, БУРЕКОТ: Мелничарите се правдаат со скапата струја и пченица Read More