ЦРНИОТ ПАНТЕР, БЕЛИТЕ ЛАГИ И ПАНИКАТА (1) Како една непотврдена вест направи психоза на Балканот

ЦРНИОТ ПАНТЕР, БЕЛИТЕ ЛАГИ И ПАНИКАТА (1) Како една непотврдена вест направи психоза на Балканот. Се сеќавате ли на црниот пантер од Апатин? Загадочна мачка која наводно избегала од зоолошка …

ЦРНИОТ ПАНТЕР, БЕЛИТЕ ЛАГИ И ПАНИКАТА (1) Како една непотврдена вест направи психоза на Балканот Read More

ВИДЕО: Евра во кутија цигари, полицајците на „Табановце“ останаа и без чорапи – еве како изгледаше акцијата на граничниот премин

Министерството за внатрешни работи поднесен кривична пријава против 12 лица за „злосторничко здружување“, „примање поткуп“ и „злоупотреба на службената положба и овластување“, а во врска со акцијата спроведена во неделата …

ВИДЕО: Евра во кутија цигари, полицајците на „Табановце“ останаа и без чорапи – еве како изгледаше акцијата на граничниот премин Read More

Скопје повторно во топ 10 најзагадени градови во светот

Скопје повторно во топ 10 најзагадени градови во светот. Tекстот продолжува после рекламата. Скопјани и утринава дишат загаден воздух кој е опасен по здравјето. Според платформата „Ај-кју-ер“, метрополата утринава се …

Скопје повторно во топ 10 најзагадени градови во светот Read More

Огнените од ДУИ со јасен став: Потребни се промени, со Груби повеќе не може да се работи

“Огнените“ од ДУИ: Со Груби повеќе не може да се работи. Таканаречената „огнена група“ од ДУИ, предводена од пратеникот Изет Меџити, денеска одржа прес-конференција на која ги критикуваа првиот заменик …

Огнените од ДУИ со јасен став: Потребни се промени, со Груби повеќе не може да се работи Read More

Османи: Уставните измени се најлесниот проблем, тоа ќе се реши

Уставните измени се најмал проблем, вели македонскиот министер за надворешни работи, Бујар Османи. Османи рече дека видел анкета според која многу граѓани на земјава мислат дека преговорите со ЕУ не …

Османи: Уставните измени се најлесниот проблем, тоа ќе се реши Read More

Љупчо Николовски: Зборот е збор – од заборавен, македонскиот исток станува модерен и просперитетен регион

Зборот е збор. Од заборавен, македонскиот исток станува модерен, развиен просперитетен регион. Од денеска граѓаните добиваат нов модерен експресен пат, делница од 28 км што ги поврзува Штип и Кочани. …

Љупчо Николовски: Зборот е збор – од заборавен, македонскиот исток станува модерен и просперитетен регион Read More

Големо апсење на ГП Табановце: Еве што информираше Спасовски!

Тие се приведени под сомнение за примање на поткуп и злоупотреба на службената положба, потврди на брифинг со новинарите министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Ова е исходот од синоќешната …

Големо апсење на ГП Табановце: Еве што информираше Спасовски! Read More